Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia.

Albert Einstein

Aktualności / Konarzyce przyjazne pszczołom - tablica edukacyjna


Tablica o dzikich pszczołach w Konarzycach

Konarzyce przyjazne pszczołom - montujemy wolnostojącą tablicę edukacyjną

6 czerwiec 2019 r. to kolejny dzień pełen wrażeń w Konarzycach. Odsłonięta została tablica pod hasłem „Konarzyce przyjazne pszczołom”. Informacje umieszczone na tablicy przybliżą wiedzę nt. różnorodności pszczół, a także ich niektórych roślin pokarmowych. Warto zauważyć, że część zamieszczonych na tablicy zdjęć pochodzi właśnie z tego terenu na którym stanęła tablica, czyli z okolic szkoły w Konarzycach.

Wolnostojąca tablica została umieszczona przy Szkole Podstawowej w Konarzycach w miejsu ogólnie dostępnym. Takie usytuowanie będzie przypominać wszystkim mieszkańcom o potrzebie dbania o naszych małych pracowitych sąsiadów.

Fundusze na opracowanie i zamontowanie tablicy pozyskaliśmy z Fundacji Santander, w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Dzisiejsze odsłonięcie jest ostatnim elementem tegorocznej akcji poznawania dzikich zapylaczy w Konarzycach. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza pozostanie w głowach uczestników powyższych działań na dłużej, a przypominać o tym będą wszystkie podjęte w ramach tegorocznej akcji działania, czyli:

Powyższe działania w kolejnych latach będą nam przypominać najważniejsze kwestie dotyczące życia i ochrony dzikich pszczół i nasze wspólne zaangażowanie w podjętą akcję.

 

Konarzyce, 6.06.2019 r.

Tablica o dzikich pszczołach Tablica o dzikich pszczołach Tablica o dzikich pszczołach Tablica o dzikich pszczołach logo Fundacji Santander

WARTO ZOBACZYĆ


Pszczoły

Angielski dla początkujących