Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia.

Albert Einstein

Aktualności / „Czy ja cię znam? czyli słowo o dzikich pszczołach” - darmowa broszura


Czy ja cię znam? czyli słowo o dzikich pszczołach

„Czy ja cię znam? czyli słowo o dzikich pszczołach” - już dostępna jest darmowa broszura!

Z przyjemnością informujemy, że wydana została broszura pt. „Czy ja cię znam? czyli słowo o dzikich pszczołach”.

Choć książeczka jest krótka (20 stron z okładką), to zawiera dużo ważnych informacji na temat dzikich pszczół i ich roślin pokarmowych. Na samym początku przedstawiony jest podział systematyczny, który pozwala zorientować się czytelnikowi, jak wiele jest rodzin i rodzajów pszczół. Części dotyczące przedwiośnia, wiosny i lata informują o roślinach żywicielskich niezbędnych pszczołom do życia w tych okresach. Z kolei list trzmielej matki (Bombus terrestris L.) do czytelników i opowieść murarki ogrodowej (Osmia rufa L.) o sobie ciekawie przekazują informacje o cyklach życiowych tych owadów.

Na końcu jest dodatek o miejscach, jakie pszczoły wybierają na założenie gniazda, a informacja o stosunkowo niewielkich zasięgach lotów wybranych pszczół podkreśla wagę dbania o te pożyteczne stworzenia w każdym ogrodzie. I oczywiście nie może zabraknąć zachęty do tego, by samemu zadbać również o gniazda dla dzikch pszczół.

Broszura „Czy ja cię znam? czyli słowo o dzikich pszczołach” napisana jest przystępnym językiem, który trafi nawet do najmłodszych, a kolorowa oprawa graficzna i dużo zdjęć sprawią, że każdy - i dziecko, i dorosły, z chęcią sięgną po tę pozycję.

Finansowe wsparcie na wydanie broszury otrzymaliśmy z Fundacji Santander, w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Broszura jest częścią realizowanego przez Fundację EKOSTER projektu pt. „Konarzyce przyjazne pszczołom” - projektu, który zapewnia pomoc dzikim pszczołom na każdej płaszczyźnie - od zadbania o rośliny pokarmowe, przez przygotowanie domków dla dzikich pszczół i szerzenie wiedzy na temat naszych małych pracowitych sąsiadów (niniejsza broszura i tablica edukacyjna, kóra już niedługo stanie przy Szkole Podstawowej w Konarzycach). A wszystko to dzięki wspólnemu działaniu mieszkańców naszej okolicy.

Konarzyce, 31.05.2019 r.

Broszura o dzikich pszczołach - wybrane strony Broszura o dzikich pszczołach - wybrane strony Broszura o dzikich pszczołach - wybrane strony Broszura o dzikich pszczołach - wybrane strony logo Fundacji Santander

WARTO ZOBACZYĆ


Pszczoły

Angielski dla początkujących