Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia.

Albert Einstein

Aktualności / Konarzyce przyjazne pszczołom - sadzenie roślin


Sadzenie roślin w Konarzycach

Konarzyce przyjazne pszczołom - sadzenie roślin

Korzystając z funduszy Fundacji Santander , w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, realizujemy projekt, który ma na celu poprawę bioróżnorodności na terenie Konarzyc przez zasadzenie roślin sprzyjających dzikim pszczołom i przygotowanie 50 domków dla owadów pożytecznych, które zostaną umiejscowione w różnych ogrodach na terenie Konarzyc. Takie działania pozwolą wspólnie poznać i zatroszczyć się o najbliższe otoczenie.

8 i 26 kwietnia 2019 r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkolaki z Konarzyc zasadzili kilkadziesiąt roślin w klombach przy swojej szkole i przy okazji dowiedzieli się troszkę o różnych owadach zapylających, nie tylko o pszczole miodnej, ale raczej o pszczołach samotnicach i trzmielach. Zasadzone rośliny wieloletnie, kwitnąc w różnych porach roku (od wczesnej wiosny do późnej jesieni), zostały dobrane pod kątem atrakcyjności nie tylko dla pszczół, ale też dla naszych oczu.

Kolejnym etapem projektu jest przeprowadzenie warsztatów robienia domków dla owadów pożytecznych i zainstalowanie tablicy edukacyjnej o tematyce związanej z dzikimi pszczołami i ich roślinami pokarmowymi. Przy tym wydarzeniu będzie też rozdana wszystkim obecnym krótka broszura o tej tematyce, co pozwoli poszerzyć wiedzę w dowolnym miejscu i dogodnym czasie.

Konarzyce, 30.04.2019 r.

Sadzenie roślin Sadzenie roślin Sadzenie roślin Sadzenie roślin Sadzenie roślin Sadzenie roślin logo Fundacji Santander

WARTO ZOBACZYĆ


Pszczoły

Angielski dla początkujących