Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia.

Albert Einstein

Aktualności / Konarzyce przyjazne pszczołom - warsztaty


Równać Szanse w Konarzycach

Konarzyce przyjazne pszczołom - warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół

Dzikie pszczoły potrzebują do życia trzech rzeczy. Po pierwsze - pożywienia, czyli odpowiednich roślin pokarmowych. Po drugie - domu, czyli miejsca odpowiedniego dla nich na gniazda. Po trzecie - trochę świętego spokoju :)

Dzięki funduszom Fundacji Santander, w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, pomagamy dzikim pszczołom w naszej miejscowości. Udało się nam już zadbać o stronę pokarmową (sprawdź, jak sadziliśmy rośliny z najmłodszymi mieszkańcami Konarzyc), a dziś pracowaliśmy nad zrobieniem domków dla naszych małych przyjaciół.

31 maja 2019 r. uczniowie z klas V i VI z SP w Konarzycach robili domki dla dzikich pszczół. W ruch poszły śrubokręty, wkrętarka, pistolety tapicerskie i młotek. Nie obyło się bez strat (jeden pistolet tapicerski), ale nikt nie stracił palców, za to koło 45 domków zostało wykonanych. Zrobione domki każdy uczestnik warsztatów wziął ze sobą i zapewne już wiszą w najróżniejszych miejscach na terenie Konarzyc i okolicy.

Warsztaty zostały poprowadzone przez Dorotę i Ryszarda Flaga w ramach realizowanego  przez Fundację EKOSTER programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” finansowanego przez Fundację Santander. Fundusze pozyskane z tego programu umożliwiły też przygotowanie niezbędnych materiałów na domki dla dzikich pszczół, wydrukowanie broszury o ich ochronie i zakup przekąsek i napojów na wspólne świętowanie.

W bibliotece w Konarzycach, gdzie odbyły sie warsztaty, ciepło przyjęła nas p. Danusia Malinowska – bibliotekarka z Konarzyc, kiełbaski na ognisko sponsorował p. Tadeusz Jastrzębski, chleb – Piekarnia z Konarzyc, a do tego jak zwykle można było liczyć na rodziców – panie Małgosia Przybyłowska i Małgosia Jabłecka przygotowały cały poczęstunek, a panowie Maciej Bancewicz i Sławomir Kadłubowski zatroszczyli się o drwa i rozpalenie ogniska.  Wspólne działania przyczyniają się do wzrostu poczucia odpowiedzialności za nasz mały światek.

Konarzyce, 31.05.2019 r.

Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół Warsztaty robienia domków dla dzikich pszczół logo Fundacji Santander

WARTO ZOBACZYĆ


Pszczoły

Angielski dla początkujących