Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia.

Albert Einstein

Aktualności / Już zaczynam mówić... po angielsku!


Już zaczynam mówić po angielsku 1

Już zaczynam mówić... po angielsku!

Wydaliśmy pierwszą książeczkę dla dzieci mającą pomóc w nauce języka angielskiego. Książeczka została rozdana przedszkolakom z grupy 3- i 4-latków przy SP w Konarzycach podczas zakończenia roku szkolnego. Mamy nadzieję, że takie działanie pomoże najmłodszym i ich rodzicom również we własnych domach bawić się „po angielsku”.

Publikacja „Już zaczynam mówić... po angielsku” adresowana jest głównie do najmłodszych dzieci, aby stworzyć im możliwość poznania podstaw tego języka. Nauczyciel uczący dzieci ma zaledwie krótką chwilę w ciągu tygodnia, kiedy to wprowadza dzieci w tajemnice językowe. To nie wystarczy. Dlatego najważniejszym nauczycielem powinni być rodzice, dziadkowie lub inni opiekunowie, którzy są z dzieckiem każdego dnia. Tylko oni mogą dopilnować, aby kontakt dziecka z językiem obcym był regularny, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Kłopot jest jednak wówczas, gdy dorośli sami nie znają innego języka, a do tego nie posiadają żadnych materiałów mogących im pomóc.

Niniejsza publikacja ma być pomocą w rozwiązaniu tego problemu. Przygotowano ją tak, aby dorośli, nawet nie znający języka angielskiego, mogli czytać dziecku w tym języku obcym. Wymowę podano bez użycia angielskich znaków fonetycznych - jest to znacznym uproszczeniem, niemniej koniecznym aby osiągnąć zamierzony cel. Natomiast chcąc zapewnić kontakt z „prawidłową angielską wymową” przygotowaliśmy nagrania słów, zdań i zwrotów zawartych w publikacji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Ich słuchanie pomoże zredukować uproszczenia wymowy zastosowane w książeczce. Materiały multimedialne dostępne są bezpłatnie w części Angielski dla przedszkolaków.

Kolorowa szata graficzna z pewnością zachęci najmłodszych do częstego sięgania po publikację. Gorąco zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do wspólnego spędzania czasu razem z dzieckiem i książką. Ten czas nigdy nie będzie stracony, choć na owoce trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Apelujemy o to, by nie ograniczać się wyłącznie do puszczania dzieciom nagrań, tylko razem z maluchami czytać, przeglądać, omawiać obrazki i po prostu bawić się z książką. Naprawdę warto...

Książeczka została wydana przy współpracy z Wydawnictwem BioDar i można ją tam zamówić (sklep BioDar). Natomiast egzemplarze, którymi jako Fundacja dysponujemy, będą stopniowo przekazywane dzieciom w czasie różnych organizowanych przez nas spotkań edukacyjnych. Postaramy się, by trafiły do rąk tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Życzymy przyjemnej lektury!

Let's have fun in English!

Konarzyce, 21.06.2018 r.


WARTO ZOBACZYĆ


Pszczoły

Angielski dla początkujących